Reklama:

Jak lze řešit křečové žíly?

Ronnie.cz > Medicína > Ostatní

Máte křečové žíly? Bojíte se, že by Vás jednou mohly postihnout? Pak Vás jistě bude zajímat relativně nová možnost v oblasti jejich léčby - radiofrekvenční termoterapie (RFITT - RadioFrequency Induced ThermoTherapy).

Při vzniku křečových žil dochází ke ztrátě pružnosti a pevnosti jejich stěny, chlopně v žilách, které brání zpětnému toku krve a pomáhají tím jejímu návratu k srdci, tak nedomykají, propouští. Krev se pak v dané žíle hromadí, zvyšuje tlak na stěny a dále zhoršuje stav. Pomineme-li dědičné dispozice, může k jejich vzniku přispět dlouhé stání nebo sezení, nedostatek pohybu, obezita, kouření a nárůst věku. Častěji jsou postiženy ženy, přispívá také hormonální antikoncepce, klimakterium a těhotenství.

Při radiofrekvenční termoterapii se do žíly zavede speciální sonda, která dané místo žíly zahřeje a uzavře (zataví), pracuje obdobně jako mikrovlnná trouba na základě vysokofrekvenčních elektromagnetických vln. Křečové žíly jsou uzavřeny pomocí radiofrekvenční energie vyzařované bipolární sondou.

Sonda používá teplotu 60 - 80°C. Dochází k okamžitému smrštění a zatavení žíly, nastává požadované přerušení krevního toku. V pooperačním období se žíla přemění ve vazivový pruh. Zákrok trvá 1 - 2 minuty, je velmi šetrný a nebolestivý, proto je prováděn ambulantně. Návrat do práce je urychlen (po 1 - 5 dnech). Ošetření není hrazeno pojišťovnou (5 - 25 tisíc Kč). Na podobném principu pracuje také laser.

Metoda je oproti běžným operačním zákrokům na žílách šetrná. Běžná operace spočívá ve vytržení žíly ven, často vznikají velké modřiny. Klient zůstává v nemocnici 1 - 5 dnů a do práce se vrací z neschopnosti po 4 týdnech. Hradí ji pojišťovna.

Po zákrocích je noha 2 - 3 týdny bandážována, kompresivní punčochy jsou doporučovány na 2 - 3 měsíce.

Odborníci doporučují řešit problém včas, předejde se mnohé nepříjemnosti.


Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

02.06.13:03klara0605 - Já osobně se bojím operací jako čert kříže. Když mě po 4 z..
04.04.07:26drlift_ - Ten clanek mi neprijde moc presnej. Krecaky mi operovali n..
03.04.19:05MoritZ - VRTULJAK: Kŕčové žily majú len tí ľudia, čo to preháňajú s..
03.04.17:46veseliVRTULJAK - Tvoj príspevok má nulovú hodnotu, tak načo zbytočne píšeš ..
03.04.17:04BigOne - :DDDDDDD
03.04.13:00veseliVRTULJAK - fakt ? Tak mi povedz, prečo sa kvantum ľudí vyliečilo z kŕ..
03.04.12:40EpsteinBarr - Naozaj maximalne hlupy nazor, ktory svedci o tvojej hlboke..
03.04.12:01veseliVRTULJAK - a pritom by stačilo prejsť na paleo diétu, alebo na kwasni..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYpráce Jatomi Fitness Palladium hledá trenér...
Hledáme aktivního trenéra/trenérku do Jatomi fitness Palladium.
práce Posila do trenérského týmu Fitko Václ...
Do zavedeného klubového fitness na Václavském náměstí hledáme nové kolegy a kolegyně na pozici os...
práce Nabídky práce
Akutně hledáme lektorku na cca 2 měsíční záskok (do května) zaběhnuté lekce TABATA - každé Ponděl...
práce Hledáme recepční do MTV Fitness
Hledáme recepční do fitness centra MTV Fitness & Squash Praha 9 - Kyje. Zajímáte o fitness a rádi komunikujete s lidmi? Tak se s Vámi rádi potkáme! Požadujeme: příjemné vystupování, spolehlivost, pracovitost, základní,uživatelskou znalost PC, trestní bezúhonnost Nabízíme: příjemné sportovní prostředí a výborný kolektiv, firemní benefity (volný vstup do všech poboček MTV Fitness, solárium a další). Nástup možný ihned. Své životopisy zasílejte spolu s fotkou na email: silviemtvfitness@seznam.cz
bazar Snožování technogym
Prodáme snožování technogym, 6900,- V dobrém stavu, máme nové a tyto pošleme dále.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV NOVÉ  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra