Reklama:
Kloubní výživa Flexain v akci 1+1 ZDARMA!
⭐⭐⭐⭐⭐ Extra silné složení pro Vaše klouby. Více zde.

Recenze: Zhubněte s chutí!

Ronnie.cz > Medicína > Zdravý styl

Informace nakladatelství:

James Duigan je profesionální trenér známých osobností. Mezi jeho klienty patří například topmodelka Elle Macpherson nebo herec Hugh Grant. Jeho unikátní dieta spočívá v nutričně vyváženém jídelníčku sestaveném z kvalitních potravin a bio potravin.


Knihu můžete zakoupit zde: Zhubněte s chutí!

Autor knihy je profesionálním trenérem známých osobností, včetně Hugha Granta, který tvrdí, že je díky němu štíhlý, přiměřeně svalnatý a naprosto neodolatelný, a v knize se dozvíte i to, že u autora v posilovně cvičí a uklízí jen ve spodním prádle. Pominu, že mi neodolatelný nepřijde ani trochu a ve spodním prádle bych jej tedy v posilce zahlédnout nechtěla. Přejdu radši od podobných nelákavých myšlenek k lákavější knize, která mě poměrně zaujala již při prvním prolistování nejen díky své čisté grafice, nepřeplácané a přehledné.

Publikace jako taková se dělí na dva celky, nazvané Jak jíst zdravě a Jak zhubnout. 10 kapitol slibuje, že Vás provedou zdravým stravováním, poučením, co jsou správné a "čisté" potraviny, kterým se naopak vyhnout. Seznámí Vás s autorovým 14denním programem diety a cvičebním plánem, nechybí část s vhodnými recepty.

Vydavatelský počin nakladatelství CPress otevírají fotografie a informace o knize, následuje jednoduchý obsah. Úvodním slovem přispěla topmodelka Elle Macpherson, po ní čtenáře bohatě motivuje předmluvou sám James Duigan, autor knihy.

Začátky každé kapitoly zahrnují pro přehlednost vždy v pár heslech shrnutí, co se právě v dané kapitole dozvíte. Občas se v kapitolách autor podělí i o některé životní příběhy svých svěřenců. Velmi užitné jsou dle mého tabulky "průvodců", kde jsou přehledně rozřazeny potraviny na špatné, lepší a nejlepší. Na první pohled se tak vyznáte v tom, co si dát raději jako variantu místo škodlivých porcí, ať už se průvodce týkají sacharidů, tuků, či potravin (i pro různé účely, např. pro boj s celulitidou).

Autor zaměřuje svou pozornost především na škodlivost toxinů (a jejich vliv na nadbytečná kila) - a bez nich pak označované "čisté potraviny", a důležitost antioxidantů a biopotravin. Tato myšlenka prolíná naprosto celou knihou. V jednotlivých kapitolách o zdravé stravě jsou zvýrazněna některá podstatná vysvětlení a hesla v barevně odlišených rámcích. Jedna dobrá rada autora zní: "Pokud daná potravina neplavala, nelétala, neběhala, ani nevyrostla ze země, pak ji rozhodně nejezte!"

V knize se dále dozvíte např. to, že (a proč) je cukr škodlivý a návykový, co vše dále vede ke tloušťce, proč nevolit průmyslově zpracované potraviny, rady k etiketám na výrobcích, nebo že přílišným cvičením můžete také ztloustnout.

Po kapitolách určených pojednání a vzdělávání čtenáře o složkách potravy, jako jsou sacharidy či tuky, následuje kapitola s autorovým 14denním startovacím programem diety s konkrétními rozpisy jídel pro jednotlivé dny. Zahrnuje vždy 5 jídel za den, velmi zdravého charakteru, připravované z organických (bio) potravin.

Obrazově nejzajímavější částí je 36 stran receptů s fotografiemi, kde si oči skutečně užijí (věřím, že po inspirování se jimi i Vaše chuťové pohárky), ač přiznávám, že ostatní ilustrační fotky v knize Vám dávají se i příjemně zasnít, byly totiž pořizovány na Mauritiu. Recepty opět používají jen zdravé a čisté potraviny.

Cvičební plán zahrnuje osmiminutové cvičení pro každý den, odstupňované cvičební sestavy (s návody, jak cviky provádět a na co dát pozor) - používají vlastní váhu či lehké činky - a protahovací cviky. Texty uzavírá poděkování a rejstřík.

Knihu doporučuji klidně i těm, kteří již leccos o výživě vědí a chtějí své znalosti obohatit o zajímavosti stran zdravých a nezdravých potravin, získat jiný pohled na ně, případně chtějí obrátit svůj život k biopotravinám, také všem, kteří by chtěli žít zdravěji a věří, že cesta vede přes návrat k přírodě a neprůmyslové stravě. Texty jsou psány velmi srozumitelně.

Publikace má měkké matné desky, papír je kvalitnějšího rázu. Obrazová dokumentace je celobarevná a v cvičební a receptové části bohatá.

Základní údaje o knize:

  • úplný název: Zhubněte s chutí! Očistná dieta pro zdraví a štíhlou linii
  • autor: James Duigan
  • nakladatelství: Computer Press
  • rok vydání: 2011
  • počet stran: 160
  • rozměr: 189 x 234 mm
  • typ: brožovaná bez přebalu matná


Knihu můžete zakoupit zde: Zhubněte s chutí!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra