Reklama:

Fyzioterapeut radí...
- nová rubrika na Ronnie.cz

Ronnie.cz > Medicína > Ostatní

Na našich stránkách se můžete už nějaký ten pátek setkávat nejen s tréninkovými a výživovými poradnami pro čtenáře, ale také s rubrikou "Ptejte se mě, na co chcete, já, na co chci, odpovím". V této rubrice Vám na Vaše zvídavé dotazy odpovídají známé osobnosti z oblasti fitness. Dnes Vám přibyde další terč pro Vaše otázky. Jak už je zřejmé z nadpisu tohoto článku, bude tím terčem fyzioterapeut.

Kdo se ptá, moc se dozví

Přiznám se, že s nápadem na tento způsob komunikace se čtenáři si pohrávám už hodnou chvilku. Zatím jste se mohli na tomto webu setkat s mojí osobou prostřednictvím článků, kterými občas přispěji do rubriky medicína. Ty se snaží přinést i trochu jiný pohled do světa silových sportů, než je klasických 10 rad pro větší biceps a pevnější břicho. Ano, chápu, že skoro všichni chceme pevnější břicho a větší biceps, a kdo tvrdí, že ne, ten to chce o to více. :) Ale je třeba si tyto těžce nabyté přednosti také někde ve zdraví užít. S francouzskými berlemi se po pláži chodí velmi špatně.

A proto přichází i toto rozšíření "zvídavé rubriky". Zatím se dotazy týkající se různých zdravotních témat hromadily v různých sekcích našeho diskusního fóra. Tam přeci jen ale tato témata po čase zapadnou. Ani já tam už tak často nezavítám. Neodpovím na ně tedy, a proto tato nová rubrika.

Na co všechno se můžete ptát? Inu, jako vždy, na co jen chcete! Kromě toho, že jsem fyzioterapeut zaměřující se více na sportující populaci, jsem také velký nadšenec (má žena by zde asi použila poněkud expresivnější výraz) do všech silových sportů. Teď jsem s hrůzou zjistil, že jsem se na tyto stránky registroval už skoro před 12 lety. No, za tu dobu jsem ale nenabral žádné svaly, tak prosím vynechejte dotazy na toto téma. Tam Vám bohužel neporadím. Teď vážně.

Zajímají Vás rizika určitých cviků nebo možnosti kompenzace různých druhů cvičební zátěže? Co Váš oblíbený strečink na záda, je to dar z nebes, nebo jsou i jiné možnosti? Používám vzpěračský opasek, který jsem dostal k osmnáctinám... Dovolím svému (zatím hypotetickému) 15letému synovi zajít se mnou do posilovny? Chodím spát místo s polštářem s kettlebellem? S cheatingem na věčné časy? Mám s těmi měsíc trvajícími bolestmi někam zajít? A kam? Můžu si jít po tom výhřezu meziobratlové ploténky už zadřepovat?

Nebudu Vám zde více napovídat. Můžete mě bombardovat dotazy jak na zdravotní témata, tak i na klasické zvedání železa a všechno s tím související. Nejen mácháním s činkami živ je člověk, proto se nebojte poptat na problematiku i jiných sportů. Od běhání přes plavání až po jógu. Vaší zvídavosti se meze nekladou. Odpovím, na co bude v rámci virtuálního prostředí možné.

Což mi připomíná, co od této rubriky ale rozhodně nemůžete čekat: stoprocentní diferenciální diagnostiku. Telemedicína a fyzioterapie nejsou dobří kamarádi. V rámci otázek typu: bolí mě půlka palce na pravé noze vždy, když udělám stojku, se dočkáte v rámci diagnózy maximálně kvalifikovaného odhadu. Křišťálovou kouli zkříženou s nukleární magnetickou rezonancí nevlastním. Pokud ji někdo prodáváte, tak prosím o informaci do zpráv. Děkuji. Těším se na Vaše dotazy. Moje hybridní fyzio-fitness mysl se Vám na ně pokusí uspokojivě odpovědět.


Své dotazy můžete fyzioterapeutovi posílat prostřednictvím formuláře níže. Vybrané otázky budou zveřejněny a zodpovězeny formou článků na Ronnie.cz.

Dotazy se snažte definovat konkrétně, s co nejvíce informacemi o problému a Vás.

Fyzioterapeut radí...
Jméno:
E-mail:
Tučně uvedené položky jsou povinné.
Váš dotaz:
Maximální délka je 250 znaků.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky Miro
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
dzordn2 (06:54) • Je to v článku napsané. :-) `Celkem na pódiu pózovalo devět těžkotonážníků, mezi nim...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra