Reklama:
Spalovač tuků Thermogel v akci 1+1 ZDARMA
Oblíbený silný spalovač tuků nyní v akční nabídce! Více zde.

Fyzioterapeut radí...
- nová rubrika na Ronnie.cz

Ronnie.cz > Medicína > Ostatní

Na našich stránkách se můžete už nějaký ten pátek setkávat nejen s tréninkovými a výživovými poradnami pro čtenáře, ale také s rubrikou "Ptejte se mě, na co chcete, já, na co chci, odpovím". V této rubrice Vám na Vaše zvídavé dotazy odpovídají známé osobnosti z oblasti fitness. Dnes Vám přibyde další terč pro Vaše otázky. Jak už je zřejmé z nadpisu tohoto článku, bude tím terčem fyzioterapeut.

Kdo se ptá, moc se dozví

Přiznám se, že s nápadem na tento způsob komunikace se čtenáři si pohrávám už hodnou chvilku. Zatím jste se mohli na tomto webu setkat s mojí osobou prostřednictvím článků, kterými občas přispěji do rubriky medicína. Ty se snaží přinést i trochu jiný pohled do světa silových sportů, než je klasických 10 rad pro větší biceps a pevnější břicho. Ano, chápu, že skoro všichni chceme pevnější břicho a větší biceps, a kdo tvrdí, že ne, ten to chce o to více. :) Ale je třeba si tyto těžce nabyté přednosti také někde ve zdraví užít. S francouzskými berlemi se po pláži chodí velmi špatně.

A proto přichází i toto rozšíření "zvídavé rubriky". Zatím se dotazy týkající se různých zdravotních témat hromadily v různých sekcích našeho diskusního fóra. Tam přeci jen ale tato témata po čase zapadnou. Ani já tam už tak často nezavítám. Neodpovím na ně tedy, a proto tato nová rubrika.

Na co všechno se můžete ptát? Inu, jako vždy, na co jen chcete! Kromě toho, že jsem fyzioterapeut zaměřující se více na sportující populaci, jsem také velký nadšenec (má žena by zde asi použila poněkud expresivnější výraz) do všech silových sportů. Teď jsem s hrůzou zjistil, že jsem se na tyto stránky registroval už skoro před 12 lety. No, za tu dobu jsem ale nenabral žádné svaly, tak prosím vynechejte dotazy na toto téma. Tam Vám bohužel neporadím. Teď vážně.

Zajímají Vás rizika určitých cviků nebo možnosti kompenzace různých druhů cvičební zátěže? Co Váš oblíbený strečink na záda, je to dar z nebes, nebo jsou i jiné možnosti? Používám vzpěračský opasek, který jsem dostal k osmnáctinám... Dovolím svému (zatím hypotetickému) 15letému synovi zajít se mnou do posilovny? Chodím spát místo s polštářem s kettlebellem? S cheatingem na věčné časy? Mám s těmi měsíc trvajícími bolestmi někam zajít? A kam? Můžu si jít po tom výhřezu meziobratlové ploténky už zadřepovat?

Nebudu Vám zde více napovídat. Můžete mě bombardovat dotazy jak na zdravotní témata, tak i na klasické zvedání železa a všechno s tím související. Nejen mácháním s činkami živ je člověk, proto se nebojte poptat na problematiku i jiných sportů. Od běhání přes plavání až po jógu. Vaší zvídavosti se meze nekladou. Odpovím, na co bude v rámci virtuálního prostředí možné.

Což mi připomíná, co od této rubriky ale rozhodně nemůžete čekat: stoprocentní diferenciální diagnostiku. Telemedicína a fyzioterapie nejsou dobří kamarádi. V rámci otázek typu: bolí mě půlka palce na pravé noze vždy, když udělám stojku, se dočkáte v rámci diagnózy maximálně kvalifikovaného odhadu. Křišťálovou kouli zkříženou s nukleární magnetickou rezonancí nevlastním. Pokud ji někdo prodáváte, tak prosím o informaci do zpráv. Děkuji. Těším se na Vaše dotazy. Moje hybridní fyzio-fitness mysl se Vám na ně pokusí uspokojivě odpovědět.


Své dotazy můžete fyzioterapeutovi posílat prostřednictvím formuláře níže. Vybrané otázky budou zveřejněny a zodpovězeny formou článků na Ronnie.cz.

Dotazy se snažte definovat konkrétně, s co nejvíce informacemi o problému a Vás.

Fyzioterapeut radí...
Jméno:
E-mail:
Tučně uvedené položky jsou povinné.
Váš dotaz:
Maximální délka je 250 znaků.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Zodiak411 (18:12) • Copak Tommy? Sám se mi to bojíš napsat? :) th.0th : Uznávám, že způsob, kterým jse...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Zodiak411 (18:09) • On právě vyhrál díky té estetice. Sedlo si víc věcí dohromady jako v roce 2008. Stávají...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Blaster (11:22) • Pritom chrbat ma Rhoden ako slabinu.... Spolu s pazami. Vlastne cely jeho vrch je slabi...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
70mMyW!53 (10:27) • th.oth.... konecne nekdo napsal to co mam v sobe uz delsi dobu (hlavne teda to jak leze...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Chargy (09:28) • S `objemem` souhlasím, tam mi to trochu ulítlo, to uznávám, ze školy už jsem docela dlo...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra