Reklama:

Sezóna saunování začíná!

Ronnie.cz > Medicína > Regenerace

Přestože se do sauny dá chodit po celý rok, zahájení sezóny připadá na podzim. V tu dobu obliba saunování rapidně stoupá. Letos se v termínu 5. - 12. listopadu navíc můžete těšit na Týden saunování - celostátní kampaň na podporu zdravého a správného saunování, jejíž součástí je i náš Saunový svět v Aquapalace Praha.

Jaká bude letošní saunová sezóna Aquapalace Praha? V Saunovém světě Aquapalace Praha se chystají další saunové rituály, ceremoniály, ale také spousta novinek.

Vůně pro Vás

Pobyt v sauně se díky zážitkovému saunování stává ještě příjemnějším. Naši saunoví odborníci pro Vás v letošní sezóně připravili to nejlepší z nabídky éterických olejů od bylinek a citrusů až po nádherně voňavé éterické oleje získané z dřevin. "Novinkou je zařazení procedury metličkování v zemní bani, kdy se namísto esencí a éterických olejů používají břízové metličky. Nově jsme připravili metličky dubové a eukalyptové," informuje nás Jakub Strážnický.

Zajímavé akce a novinky

"Letos v Saunovém světě nebude chybět ani oblíbené a léta prověřené saunování při svíčkách o vybraných čtvrtečních večerech. V tu dobu celý prostor potemní a osvětlují jej pouze romantické plamínky svíček. A samozřejmě budeme pokračovat v premiérách zážitkových ceremoniálů," láká nás Jakub Strážnický. Na konci listopadu pro Vás připravujeme také speciální strašidelný saunový ceremoniál, nebudou chybět masky a dekorace, a to nejen v podobě vydlabaných dýní. Tak nezapomeňte, 31. října od 19 hodin.

Pohoda a relaxace

Naprostou pohodu a relaxaci najdete ve venkovních vířivkách, relaxačním bazénku v římských lázních nebo v jakékoli sauně z našich čtrnácti různých saunových kabin. "Pro méně teplomilné jsou zde sauny v římských lázních, kde je přijatelnější vlhkost a teplota dosahuje maximálně 60 °C. Pro otrlejší saunaře máme saunovou kabinu s názvem Vulkán, ve které dosahuje teplota 100 °C," říká Michal Benko. S výběrem sauny a dalšími případnými otázkami nebo připomínkami Vám pomůže milý a vstřícný personál Saunového světa.

Týden saunování

Sauna představuje mnohem víc než jen příjemný relax po chladném dnu a pro Vaše zdraví udělá víc, než si vůbec dokážete představit. Víte, co všechno můžete od saunování očekávat? Pokud se chcete dozvědět potřebné rady a zkušenosti od odborníků, přijďte do Saunového světa v termínu od soboty 5. listopadu do soboty 12. listopadu. V tu dobu zde probíhá celostátní kampaň pro podporu zdravého a správného saunování. V letošním roce se uskuteční 6. ročník této celostátní kampaně, jejíž součástí jsou saunové světy a centra z celé České republiky, ale i ze zahraničí.

Zajímavý program

Celostátní týden saunování přinese všem návštěvníkům saun celou řadu speciálních akcí, spoustu zážitků, nejrůznější výhody, ale i informace o správném a zdravém saunování. "To vše připravujeme v prvním listopadovém týdnu, tedy na počátku hlavní saunové sezony," říká Pavel Hofrichter z České asociace saunérů a upřesňuje, co se bude dít: "V některých saunových centrech se chystají diskuse o zásadách správného saunování. Řada provozovatelů zavádí nově do programu zážitkové saunování. Návštěvníci saun se například dozvědí, proč je dobré chodit do sauny pravidelně, ideálně každý týden. Jak je důležité dodržovat po prohřátí a ochlazení relaxační část procedury. Velký prostor je věnován hygieně, pitnému režimu nebo saunování celých rodin a dětí."

Jak často chodit do sauny

Aby se účinky pravidelného saunování mohly na Vašem těle projevit, doporučují odborníci navštívit saunu alespoň jedenkrát týdně. "Je prokázáno, že se Vám díky pobytu v sauně zvýší počet bílých krvinek a zlepší se obranyschopnost organismu, což vydrží přibližně jeden týden. Sedmý den už jejich počet klesá a je potřeba znovu proces zopakovat. Pravidelné saunování Vám také pomůže s termoregulací. Vaše tělo dokáže rychleji reagovat na změny teplot, získá potřebnou rovnováhu a vy se budete cítit dobře," vysvětluje Michal Benko.

Co potřebuji s sebou?

Nevíte si rady také s tím, co s sebou a co na sebe? Nemusíte se obávat, po vstupu do Saunového světa se ocitnete u recepce, kde najdete milý, ochotný a proškolený personál, který Vás zasvětí do potřebných základů od hygienických návyků až po pravidla saunování. Poradí Vám, jak se na místě zorientovat a kde najdete kterou saunu či parní kabinu. Vyzvednete si zde prostěradlo, do kterého se v převlékací kabince zabalíte, a můžete vyrazit.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 57 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra