Reklama:

SaunaFest 2017 představí to nejlepší ze světového saunování

Ronnie.cz > Medicína > Regenerace

Toto je komerční sdělení, Ronnie.cz není jeho autorem.

Pátý ročník mezinárodně uznávaného festivalu zážitkového saunování SaunaFest 2017 se již podruhé uskuteční v Aquapalace Praha, v největším saunovém světě v ČR. Od 31. března do 2. dubna se zde sejdou milovníci saunování, saunových ceremoniálů a saunového divadla z více než deseti zemí světa. Bohatý program nabídne během tří dnů na osmdesát ceremoniálů špičkových saunérů.

SaunaFest je jednou z největších saunových akcí v Evropě, která každoročně přináší to nejlepší ze saunového umění. Vedle setkání saunérů, výměny zkušeností a oborového setkání jde o festival určený široké veřejnosti. Saunoví fanoušci se mohou těšit nejen na bohatý program saunových ceremoniálů a procedur, ale i na soutěžní vystoupení.

"SaunaFest se za krátkou dobu své existence stal jednou z nejprestižnějších evropských saunových událostí. Jeho pořádání pro nás znamená obrovskou inspiraci a možnost spatřit světovou špičku v saunových animacích na jednom místě. Jsme velice rádi, že můžeme představit náš špičkový Saunový svět jak zahraničním a domácím soutěžícím, tak i široké veřejnosti. Jsem přesvědčen, že zázemí Aquapalace Praha a skvělý tým, který je složený z našeho personálu a organizátorů, ale i mnoha dobrovolníků, umožní všem příznivcům saunování naplno si vychutnat tuto unikátní událost,“ uvedl generální ředitel Aquapalace Praha Martin Komárek.

Již tradičně se v rámci festivalu uskuteční dvě hlavní soutěže v provedení saunových ceremoniálů - Grand Prix Czech Republic a Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech. V obou soutěžích předvedou saunéři odborné porotě i návštěvníkům z řad široké veřejnosti zážitkový saunový ceremoniál. Ti pak následně zhodnotí jak celkové provedení a vhodnost vybraných vonných esencí, tak i komunikaci saunéra s návštěvníky. Třetím soutěžním kláním je soutěž s názvem Mistr ručníku, v rámci které předvedou saunéři své umění i mimo saunu v rámci společenského večera.

Vstupenky na festival a pobytové balíčky jsou již k dispozici na stránkách Aquapalace Praha.

Pravidla saunování

Saunovat se může téměř každý člověk. Pokud je zdráv, je při správném saunování vše v pořádku. Pakliže
má kdokoli nějaké zdravotní obtíže, je pochopitelně nezbytné se před návštěvou sauny poradit s lékařem.

Pro optimální průběh saunování je potřeba dodržovat určité zásady:

  • Správné saunování spočívá v důkladném prohřátí celého těla a následném rychlém ochlazení.
  • Nesaunujeme se hladoví, ani příliš najezení.
  • Před vstupem do sauny si dopřejeme sprchu.
  • Do sauny vstupujeme bez plavek. Bereme si s sebou osušku či prostěradlo na sednutí a lehnutí.
  • Pobyt v sauně má být krátký, ale působení by mělo být intenzivní, maximálně však 15 minut.
  • Při správném saunování je dobré polohy těla střídat, aby došlo k rovnoměrnému prohřátí celého organismu.
  • Při pocení můžete pot lehce otírat nebo používat i saunovací sůl. Kožní póry se otevírají a nečistoty se tak z těla lépe odplavují.
  • Po uplynutí doporučené doby pobytu, nebo když pocítíte pálení ušních boltců, špičky nosu či bradavek, saunu opusťte.

Aquapalace Praha

Aquapalace Praha je nejzábavnější aquapark ve střední Evropě. Tento unikátní sportovně-relaxační komplex nabízí široké spektrum služeb a zábavy pro celou rodinu. Prostor pro relaxaci najdete v rozsáhlém Saunovém světě s nejširší nabídkou finských saun a římských lázní v České republice. O Vaše zdraví a vitalitu se postarají v moderním fitness a nechybí ani široká nabídka wellness služeb, pečujících o Vaši krásu v příjemném prostředí jedinečného Spa & Wellness. Nabídku služeb Aquapalace Praha doplňuje přilehlý čtyřhvězdičkový hotel s rozsáhlým konferenčním centrem. Provozovatelem sportovně-relaxačního komplexu a nejzábavnějšího aquaparku ve střední Evropě Aquapalace Praha je společnost GMF Aquapark Prague, a.s. Více na www.aquapalace.cz .Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra