Reklama:

Reebok CrossFit Games 2018:
14 atletů pozitivních na doping

22.553 zhlédnutí
Ronnie.cz > Medicína > Doping

Vedení CrossFit Games zveřejnilo seznam atletů, kteří byli v průběhu Regionals 2018 pozitivně testováni na doping. Jedná se o celkem 14 sportovců, z nichž 5 mělo postoupit na Games. Viníci dostali za užití nepovolených látek s anabolickými či stimulačními účinky stopku až na čtyři roky.

Největší osobností, o které se v souvislosti s tímto případem mluví, je devětadvacetiletá Emily Abbott, vítězka letošních závodů West Regional a čtyřnásobná účastnice Games. Emily se k celé záležitosti a čtyřletému trestu staví velmi rozhořčeně. "Jsem extrémně zklamaná, že organizace, které jsem zasvětila kus života, v podstatě úplně ignorovala moje vysvětlení neúmyslného požití ibutamorenu."

S jejím tvrzením ovšem nesouhlasí hlavní manažer CrossFit Games Justin Bergh, který naopak tvrdí, že případ Abbotové byl pečlivě prošetřen, vyjádřila se k němu celá řada odborníků a výsledky byly zcela průkazné. "K tomuto případu máme všechny informace, nejsou tam žádné pochybnosti, nic, co by bylo potřeba objasnit. Náš přístup i rozhodnutí byly zcela přiměřené a na místě. Sentiment jsme museli nechat stranou, jako organizátoři se musíme řídit pravidly," říká Bergh.

Generální manažer Games ale zároveň přiznává, že během testování skutečně narazili i na případy, kdy bylo evidentní, že celá záležitost vznikla v důsledku nepozornosti nebo špatné informovanosti sportovce. "Ovšem ani to není omluva," upozorňuje Bergh. "Víme, že různé země mají různá pravidla, že někde jsou volně dostupné léky, které jsou jinde na předpis. Je ale povinností každého závodníka, aby byl dobře seznámen s pravidly závodu, a každý je také zodpovědný za to, co si dává do těla."

Jak Justin Bergh prozrazuje, podobný model jako v letošním roce uplatní i napříště a zřejmě ještě ve větším rozsahu. Znamená to, že závodníci budou testováni nejen o soutěžním víkendu, ale i před závody, a testování se nebude omezovat pouze na vedoucí atlety.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky Miro
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
dzordn2 (06:54) • Je to v článku napsané. :-) `Celkem na pódiu pózovalo devět těžkotonážníků, mezi nim...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra