Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Největší steroidová kauza v historii ČR! Zadrženo 19 osob, statisíce anabolik, více než 100 milionů korun!

29.059 zhlédnutí
Ronnie.cz > Medicína > Doping

[Tisková zpráva: Celní správa ČR] Pod vedením brněnského Protidrogového oddělení Generálního ředitelství cel a ve spolupráci se slovenskými a polskými kolegy uskutečnil společný vyšetřovací tým koncem května závěrečnou realizaci trestního spisu s pracovním názvem COAL.

V případu nelegální výroby a následné distribuce látek s anabolickými účinky tým zadržel 19 osob a zajistil finanční prostředky v hotovosti i na bankovních účtech, virtuální měny, investiční mince a další movitý i nemovitý majetek v hodnotě přesahující sto milionů korun. Byly odhaleny dvě výrobní laboratoře, statisíce nelegálně vyrobených anabolik v tabletách i v ampulích a více než 300 kilogramů látek pro jejich výrobu.

Video ze zásahu Celní správy ČR (zdroj: Celní správa ČR)

Nejméně deset let mezinárodní organizovaná skupina řízená převážně z České republiky nelegálně vyráběla anabolika v České republice a v Polsku. Prostřednictvím různých diskusních webů a internetových stránek zaměřených zejména na kulturistiku pak své produkty nabízela a prodávala prakticky po celém světě. Výnosy z trestné činnosti, které díky minimálním vstupním nákladům oproti standardní výrobě byly poměrně vysoké, skupina postupně legalizovala prostřednictvím desítek tzv. "bílých koní", účtů na kryptoměnových burzách a bankovních účtů v České republice, na Slovensku, v Polsku, Litvě, na Maltě a v Bulharsku.

Některé z látek a zbraní zadržených při prohlídkách (foto: Celní správa ČR)

První náznaky možného nelegálního obchodu s anaboliky zaznamenalo protidrogové oddělení celní správy zhruba před dvěma lety. Jednalo se o zásilky s obsahem tablet směřující do USA. Sledováním zásilek, odesilatelů, příjemců a dalších indicií se pomalu začala rozkrývat síť nelegálních obchodníků s těmito nebezpečnými látkami. Zároveň bylo zjištěno, že hlavní organizátoři patrně sídlí na Moravě. Postupně došlo k propojení s dalšími informacemi poskytnutými kolegy ze Slovenska a Polska.

Závěrečná část realizace se uskutečnila současně v České republice, na Slovensku i v Polsku. Při domovních prohlídkách bylo u nás zadrženo devět osob, z toho čtyři jsou ve vazbě, na Slovensku pět a v Polsku také pět, z nichž tři byly umístěny do vazby. Hodnota majetku zajištěného na Slovensku nebyla ještě zcela vyčíslena. V rámci důkazních materiálů bylo zajištěno 12 počítačů a notebooků, 35 mobilních telefonů, osm střelných zbraní včetně nábojů, dvě vozidla a také hardwarové kryptoměnové peněženky.

Některé z látek a zbraní zadržených při prohlídkách (foto: Celní správa)

V případě prokázání spáchání trestného činu výroby a jiného nakládání s látkami s anabolickým a jiným hormonálním účinkem hrozí hlavním organizátorům trest odnětí svobody až na dvanáct let.

Na rozkrytí nebezpečného mezinárodního gangu spolupracovala s českými celníky Národní protidrogová centrála, polský útvar CBSP Katowice, slovenská NAKA, EUROPOL a EUROJUST.


Zdroj:
Celní správa ČRSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

29.06.12:019027 - zrovna tihle měli ke všemu laboratorní testy a fungovali t..+2
28.06.18:59cfm2 - Koukám, že výrobce splňoval vysoký hygienický standard*24*..+3
28.06.12:59Radoslav - To bude celý svaz sedět né ??+3
28.06.12:48RadekS1 - Vložil jsme na fb, vkládám i sem. ----- Síla! Než se to tu..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSoutěž o vstupenky na IFBB Diamond Cu...
Zodiak411 (22:27) • Mohl by taky pořadatel vysvětlit, proč se cena vstupného zvedla z původních 20 € (necel...
magazínIFBB Grand Prix Malta 2023 - kompletn...
jamenek (13:56) • A Patrik Šerý vybojoval pro Českou Republiku, Olomoucký kraj, a České dráhy, i přes vše...
magazínMichal Križánek - trénink zad a bicep...
jiiriik (10:50) • aspoň top 6 !!!!*79*
magazínIFBB Grand Prix Malta 2023 - kompletn...
Hockey1000 (08:35) • Tak to je s cílem aby pořadatelé, mezinárodní IFBB i národní federace vyddělali co nejv...
magazínDominik Kopečný a Pavel Červinka - tr...
koli78 (07:55) • super video Pavel je frajer, preju mu at se mu splni sen dostat se na olympii a hlavne...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie