Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Střípky ze světa... zdraví:
Snižuje kakao a čokoláda
krevní tlak a váhu?

Ronnie.cz > Medicína > Věda a výzkum

Jistě již víte, nebo tušíte, že kakao (potažmo kvalitní hořká čokoláda) vykazuje nemálo příznivých účinků na lidský organismus. Nyní možná milovníky těchto poživatin potěšíme zprávou, že odborníci přišli na další benefit této lahůdky.

Vědci z Yale University zjistili, že nápoj z kakaa nebo hořká čokoláda mají pozitivní efekt na snižování tlaku krve. Testováno bylo 45 zdravých osob s nadváhou. Jedna skupina pojídala čokoládovou tyčinku s 22 g kakaa, druhá bez kakaa. Zkoumaní jedinci nevěděli, do které skupiny jsou zahrnuti. Výsledné rozbory ukázaly, že jedlíci kakaa měli po testovacím období lepší krevní tlak a funkci cév (zjišťováno ještě ultrazvukem) oproti kontrolní skupině.

Důležitou roli však hraje také cukr, takže pokud si budete chtít dopřát zmíněné potraviny s vědomím, že zdraví jen prospíváte, neslaďte si kakao a v obchodě nevztahujte ruku k mléčným čokoládám.


Většina z nás tuší, co mnozí odborníci propagují již nějakou dobu, že čokoláda je dokonce lepší než Viagra. Ta hrozí negativními vedlejšími účinky, zatímco čokoláda je zdraví prospěšná, jak už jsme zmínili. Kromě účinku na krevní tlak a sexuální funkce je výborným antioxidantem, někteří výzkumníci uvádějí i její vliv na chronický kašel a zvýšení mozkové kapacity (čokoláda je bohatá na hořčík).

Takže, raději než po léku, sáhněte po hořké čokoládě.


Milujete čokoládu a bojíte se, že kvůli ní ztloustnete? Asi není tolik čeho se bát, někteří totiž podporují ideu, že tmavá čokoláda podávaná k snídani může pomáhat při redukci váhy.

Doktorka Daniela Jakubowiczová dokonce vytvořila speciální dietní program, který má pomoci rychle zredukovat nadbytečné kilogramy. V každodenní snídani se při něm zkonzumuje 700 kalorií sacharidů (30 g tmavé kvalitní čokolády, sklenice mléka, dva plátky sýra, 85 g libového masa a dva plátky celozrnného chleba s máslem).

Jakubowiczová léčí obézní klienty tímto způsobem spolehlivě už 15 let. Jak sama říká, diety s malým příjmem sacharidů nejsou vhodné pro redukci váhy, zvyšují totiž chutě na sladké během dne.

Takže, dámy a pánové, ode dneska už víme, co máme snídat!Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie