Reklama:

Střípky ze světa... vědy:
Sex je všelék!

Ronnie.cz > Medicína > Věda a výzkum

Máte pocit, že díky sexu se cítíte lépe psychicky i fyzicky, něco málo zhubnete, působí na Vás úspěšně jako analgetikum? Ne, nezbláznili jste se, vědci souhlasně pokývali hlavou!

Všichni ví, že sex lidskému organismu celkově prospívá. Němečtí vědci přišli s dalším tvrzením, že díky sexu lze utlumit také bojácnost a strach. Pokud chcete (nebo potřebujete) být klidní a bez obav, např. na důležité jednání, dopřejte si předtím sex, účinek údajně přetrvává následující 4 hodiny. Rada výzkumníků tedy zní: než vyrazíte k zubaři nebo do místnosti plné pavouků, z nichž máte panickou hrůzu, nejdříve na to s partnerem skočte!

Co způsobuje, že jsme po sexu odvážnější a odhodlanější? Může za to hormon oxytocin z hypotalamu, který zaplaví tělo během milostného aktu (hormon důvěry nebo také dobré nálady). Stejně tak se uvažuje, že ovlivňuje i výběr našich partnerů, sami jste jistě již zažili pocit, že je Vám někdo od prvního kontaktu sympatický a k jinému cítíte ihned averzi.

Kromě srážení strachu přišli vědci na dalších 236 důvodů, proč se lidé oddávají milostným hrátkám, namátkou: láska, touha, přitažlivost, ale také cvičení ke shození kalorií, nástroj proti nudě, zahánění stresu nebo bolesti. Jak vidíte, důvodů pro sex je rozhodně nemálo, na co tedy ještě čekáte?


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

27.07.22:02NATURALmanKE - *24* odpoveď za všetky drobné *22*
27.07.17:29AxelX1 - No na ženskou *32* +3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (05/...
Jarda 74 (05:11) • Moc pěkný!
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
Mikuc (23:43) • Kdo jinej?:))) Máte pravdu a díky za vás! Osobně si myslím, že nemáte proč něco na kame...
magazínSlavoj Bednář den před Wings of Stren...
1boris111 (23:13) • Břicho,strašný!!Kde je ten progres,co sliboval?12-13 místo a bude rád.
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
Mikuc (22:52) • 1. část spokojenost. Zhodnocení, už i lepší zvuk... Jen mě mrzí, že to musím říct - s t...
magazínSlavoj Bednář den před Wings of Stren...
jari (21:33) • Proč bohajeho ten most muscular Slavoj nedovře?? On má totiž to břicho vážně dobrý, víc...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie