Reklama:
Lískooříškový krém 1+1
Skladem posledních 43 ks. Více zde.

Thajská masáž (I.):
Dokonalé umění léčivých doteků

Ronnie.cz > Medicína > Regenerace

Život je cesta. Vnitřní poznání každého z nás, které by mělo vést k vyváženosti. Sanskrt, jeden z nejstarších jazyků světa, pojmenoval vyváženost slovem shanti. Toto slovo se také stalo inspirací a posláním studia thajských masáží Shanti.

Pod starostlivým dohledem Buddhu

Když alespoň částečně proniknete do tajů léčivých doteků, zjistíte, že k nejúčinnějším masážním technikám patří ty, které pracují s tokem energií v těle. Tak jako thajská masáž, která má svůj původ v indickém lékařství, kde učitel svému žákovi předával své znalosti již od třetího století před naším letopočtem.

Stejně jako další východní medicínské tradice je i thajská masáž založena na dokonalém vyvažování energie a silně spojena s učením buddhismu.

Základní principy

Tvrdí se, že dobré zdraví závisí na harmonickém toku životní energie. Ten se nazývá prana a je tvořen z neviditelné sítě drah, zvaných sen, které jsou rozmístěny v celém těle.

Z celkového počtu 72.000 senových drah je podle principů thajské masáže deset z nich považováno za nejdůležitější.

Základním principem této masážní procedury je natahování senových drah. Thajský masér pro aplikaci tlaku na klíčové body podél těchto drah používá svých rukou, chodidel a loktů. Věří, že tělesná schránka je nástroj, pomocí kterého lze dosáhnout emočního nebo psychického těla. Masér provádí masáž v meditační náladě a celá procedura většinou trvá 2 - 2 ½ hodiny.

Síla intuice - síla tradice

Pokud patříte k příznivcům thajské masáže, přijměte naše pozvání do pražského studia thajských masáží Shanti (massageshanti.cz), které nabízí nejenom velkorysou nabídku thajských masáží, ale také originální a přívětivé prostředí, inspirované tradicí a atmosférou Asie.

Společně se Shanti Vám budeme postupně přinášet zajímavé informace a inspirace z této oblasti a zároveň si s námi budete moci pravidelně zasoutěžit o dárkové poukazy na thajskou masáž, kterou si budete moci vybrat z aktuální nabídky Shanti.

Těšíme se na Vaši přízeň a věříme, že v Shanti najdete svého blízkého přítele, který Vám přinese mír a rozvine důvěru v život.

V příštím díle se můžete těšit na informace o první z thajských masáží - tradiční thajské masáži.

Foto:
Iveta Kopicová


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

01.11.20:35Majka - Však tu díky Shanti budete moct získat poukazy zadarmo, kd..
01.11.17:06RavenStalker - Tak v Praze je všechno přepálkovaný. Spíš čekám kdy začnou..
01.11.15:07Kebab - Ceny v poho, koukni na jiný thajský masáže v Praze. Na tha..
01.11.14:05RavenStalker - Ještě mít dvojku na masáž a byla by to paráda... Trošku ji..-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra