Reklama:

Infra Jet - intimní forma infrasauny

Ronnie.cz > Medicína > Regenerace

O účincích saunování v infračerveném záření jsme se již zmiňovali v obecném článku o saunování a v příspěvku o infrasaunách. Dnešní článek Vás chce seznámit s jedinečnou možností infrasaunování o samotě v kombinaci s ostatními procedurami, které Infra Jet (InfraJet) nabízí.

Co je Infra Jet

Je to multifunkční zařízení, které poskytuje komplexní péči Vašemu tělu. Můžete se s ním setkat ve wellness centrech, hotelech, rehabilitačních zařízeních a na dalších místech, kde se věnují regeneraci, relaxaci a odpočinku.

Infra Jet je designová válcová kabina, kde ležíte na zádech a jste obklopeni bohatým vybavením tohoto zařízení. Není to tedy jen soukromá infrasauna, ale je zde také možnost muzikoterapie (terapie hudbou), chromoterapie (léčba barvami), ozónová desinfekce nebo si v případě potřeby můžete pustit Vaše oblíbené DVD.

Chromoterapie

Chromoterapie je léčba světlem nebo také barvami. Tuto metodu můžeme zařadit do alternativní medicíny, která barvy a světlo využívá k energetické rovnováze organismu. Působí na celou lidskou psychiku. Chromoterapie využívá poznatků o tom, jak psychika ovlivňuje i naši tělesnou schránku.

Při léčbě barvami je důležitá energie světla, která barvy odráží. Infra Jet využívá červenou a zelenou barvu. Červená barva osvěžuje, zvyšuje proudění krve a urychluje látkovou výměnu. Měla by pomoci při dýchacích (astma) a revmatických potížích nebo onemocněních kůže. Naproti tomu zelená evokuje klid. Tělo uvádí do duševní pohody, snižuje krevní tlak a pomáhá s usínáním.

Ozónová dezinfekce


Infra Jet v body & mind centru Areté
Ozón je za normálních okolností namodralý plyn se specifickým zápachem, který má silné oxidační účinky. V neupravené koncentraci není pro náš organismus prospěšný. Infra Jet využívá takové množství ozónu, které má baktericidní a virucidní (protivirové) účinky. Ozón v přiměřené koncentraci tedy naše tělo ozdravuje, prokrvuje a také výrazně dezinfikuje.

Přínos infrasauny

Infrasauna je tepelná procedura podobná klasickému saunování v horkém vzduchu. Princip infračerveného saunování je ale odlišný.

Teplota v infrakabině dosahuje 20 - 60 °C. K pocitu příjemného tepla nám stačí okolo 50 °C. Infračervené paprsky díky svým vlastnostem pronikají do hloubky pokožky, kde dochází k prohřátí, které se rozlévá rovnoměrně do celého těla. Oproti klasickému saunování je tento způsob šetrnější a je lépe snášen naším organismem. Chcete-li se dozvědět více o rozdílech klasického a infrasaunování, přečtěte si článek o infrasaunování.

Infrasaunování má preventivní a léčebný efekt. V rámci prevence je důležitým posilovačem naší přirozené obranyschopnosti (imunity). Dále je vhodný na regeneraci sil po výkonu u sportovců, ale i mimo sport. Naproti tomu léčebné účinky infračerveného záření nám stimulují krevní oběh, zlepšují látkovou výměnu, mají pozitivní vliv na regeneraci pohybového aparátu a kůže, podporují detoxikaci organismu a pozitivně ovlivňují psychiku a relaxaci.

Účinky Infra Jetu

Tento přístroj je, jak jsme již řekli, multifunkční. Na naše tělo působí komplexně. Účinky Infra Jetu jsou kombinací všech procedur, které poskytuje vybavení tohoto zařízení.

  • podporuje metabolismus a stimulaci krevního oběhu
  • zvyšuje imunitu
  • pečuje o pokožku - prevence proti stárnutí, očista pokožky
  • podporuje detoxikaci organismu - ovlivňuje celulitidu
  • podporuje spalování tuků (udává se váhový úbytek až o 2520 kJ během jedné procedury)
  • umožňuje relaxaci - úleva od stresu a psychického vypětí, doplnění energie
  • pečuje o psychickou stránku člověka, která ovlivňuje i tělesnou kondici
  • dezinfikuje organismus
  • poskytuje naprosté soukromí, které může podpořit a prohloubit zmiňované účinky

Kdy ano

Indikace této procedury vycházejí z jejích účinků. Infra Jet je vhodné využít, jestliže chcete snížit svalové napětí, zmírnit bolesti a zlepšit hybnost pohybového aparátu, stimulovat krevní oběh, podpořit regeneraci a relaxaci celého těla, podpořit detoxikaci organismu nebo podpořit redukci tělesné hmotnosti.

Kdy ne

Mezi kontraindikace můžeme zahrnout akutní a infekční onemocnění, menstruaci, těhotenství, psychická onemocnění, epilepsii. Netradiční kontraindikací jsou prsní implantáty.

Infra Jet je ojedinělé zařízení. Samozřejmě tento způsob regenerace a relaxace nemusí být každému příjemný, ale je dobré vědět, že taková možnost tu je. Rozšiřují se nám tím možnosti, jak udělat něco pro sebe a své tělo.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra