Reklama:

Thajská masáž (III.):
Aroma masáž + soutěž
o poukazy za 10.000 Kč!

Ronnie.cz > Medicína > Regenerace


Vyhrajte 10 poukazů do studia Shanti

Studio Shanti věnovalo pro čtenáře Ronnie.cz do soutěže poukazy na masáže v celkové hodnotě 10.000 Kč! Deset z Vás má tedy šanci získat poukaz na 1.000 Kč, díky němuž si může vychutnat thajskou masáž v krásném a originálním prostředí studia sídlícího na Praze 5.

Shanti - soutěž o 10 poukazů na masáž
Jméno:
E-mail:
Tučně uvedené položky jsou povinné.
Co v překladu znamená slovo SHANTI?
Maximální délka je 150 znaků.
Hlasování již bylo ukončeno.
Podmínky soutěže: soutěž začíná 22. 12. 2011 v 00:00 a končí 29. 12. 2011 v 10:00. Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Všeobecnými pravidly soutěží.

Kdo by neznal odpověď, mám pro něj drobnou nápovědu: již jsme o tom psali v jednom z předchozích článků o thajské masáži...


Umění aromaterapie je založeno na léčivých účincích rostlinných esencí. Ty obsahují látky, které dodávají rostlinám jejich vůni. Každá z nich má tak jako člověk svá specifika. Pokud je vhodně propojíte s thajskou masáží, dosáhnete unikátní a vysoce účinné kombinace dvou typů starobylých terapií, kterou můžete vyzkoušet ve studiu Shanti.

Z historie květinové alchymie

První zmínky o aromaterapii jsou zaznamenané v nejstarších čínských spisech. Také staří Peršané oceňovali blahodárné účinky vod z květů, destilovaných z růží a pomerančovníků, které používali pro kosmetické účely a jako prostředky proti nemocem. Perský lékař a filosof Avicenna zdokonalil proces destilace a získával mnohem čistší esenciální oleje. Tím položil základy aromaterapie, jak ji známe dnes.

Od 13. století se začaly oleje užívat jako voňavky, antiseptika a léky. V 19. století byly chemickým způsobem vytvořeny kopie těchto olejů, čímž pochopitelně ztratily své léčivé účinky.

K znovuoživení zájmu o přírodní léčení a tím také o přírodní oleje došlo začátkem 20. století. Průkopníkem jejich využití v moderní medicíně byl francouzský chemik René Gattefosse. Ten náhodně objevil léčivé účinky levandulového oleje, do kterého si ponořil ruku poté, co se těžce popálil. Gattefosse léčil vojáky zraněné během první světové války a objevil mnoho dalších léčivých olejů. V jeho díle pak ve Francii pokračovali lékař Jean Valnet a biochemička a kosmetička Marguerite Mauryová, která esenciální oleje posunula do oblasti masážní terapie.

Léčivá síla umocněna doteky

Aromaterapie dokáže léčit téměř každou nemoc. Používání esenciálních olejů při masážích odstraňuje nervové potíže, jako jsou deprese, stres, psychické napětí či zlost a s nimi související příznaky, např. bolest hlavy, nespavost, křeče nebo svalové napětí. Díky pečlivému vmasírování do pokožky zlepšují její kvalitu a zároveň ji léčí od akné a ekzémů.

V kombinaci s thajskou masáží, o které jsme již psali v předchozích článcích, vytváří vysoce účinný terapeutický prostředek, který má blahodárný vliv na mysl i celé tělo.

Pro léčbu, povzbuzení i dokonalou relaxaci

Aromatická thajská masáž má na rozdíl od klasické masáže hloubkový a komplexní charakter. Kromě toho, že léčí různé nemoci, defekty a blokace, má schopnost vyvolat jemně povzbuzující, nebo tišící účinky a navodit pocity harmonie a blaženosti.

Starobylé umění aromaterapie jsme měli možnost vyzkoušet v krásném prostředí pražského studia Shanti, kde se o nás postaral tým zkušených thajských terapeutů. Naše očekávání se splnilo do poslední tečky a tento druh masáže můžeme vřele doporučit všem, kteří:

 • procházejí těžkým životním obdobím
 • trpí únavovým syndromem
 • pracují pod dlouhodobým stresem
 • aktivně sportují
 • chtějí zlepšit kvalitu a kondici pokožky

Ve studiu Shanti myslí také na děti. Aromatická masáž heřmánkovým olejem se provádí jemnými uklidňujícími pohyby, kterými terapeuti odstraňují nervozitu a minimalizují pláč. Výzkumné statistiky prokázaly, že masáž posiluje imunitu dítěte, snižuje hladinu stresu, ulevuje při kolice a zlepšuje spánek.

Jaká esence, takový účinek…

K získávání esenciálních olejů se užívá stovek druhů rostlin. Aromaterapeuti však spoléhají asi na třicet nejdůležitějších esencí. Tyto esence se dělí do tří hlavních skupin:

 • ty, které povzbuzují tělo a pozdvihují ducha
 • ty, které tonizují a regulují hlavní tělesné funkce
 • ty, které mají na tělo i mysl zklidňující, tišící účinek

Vybrané esenciální oleje s účinky
olejúčinkyužití
eukalyptuspročišťuje hlavu, povzbuzuje bolesti hlavy, svalové bolesti, zadržování tekutin, respirační potíže
pomerančový květhluboce uvolňujepanika, stres, nespavost
tea treeantiseptické, očisťujícínachlazení, kandidóza, bolesti v krku, kožní potíže
růžeuvolňuje, uklidňujedeprese, bolesti hlavy, kožní potíže
levanduleosvěžuje, uvolňuje, léčídeprese, potíže se zažívacím systémem, bolesti, potíže s pokožkou
heřmánekosvěžuje, uvolňuje, uklidňujezáněty, deprese, kožní nemoci
kadidloutišuje, uvolňuje, omlazujestres, kožní potíže, zánět močového měchýře
šalvějposiluje krevní oběhšpatný krevní oběh, revma, virové infekce
ylang ylanguklidňujepsychické potíže
máta zchlazuje, osvěžujenemoc z pohybu, bolesti hlavy, zažívací obtíže

Tento seznam Vám pomůže při orientaci a výběru vhodného typu esenciálního oleje.

Na závěr

 • Éterické oleje získané z rostlin jsou vysoce koncentrované, proto musí být před aplikací na kůži zředěny v základním oleji.
 • Základní oleje jsou bohaté na vitamíny, bílkoviny a minerály. Zvlhčují pokožku a udržují její pružnost. Mezi nejčastěji používané základní oleje patří olivový olej, mandlový olej, sójový olej, olej z meruňkových jader a slunečnicový olej.
 • Výběr éterického oleje přizpůsobte svému aktuálnímu stavu a náladě.
 • Některé oleje nejsou vhodné pro děti a těhotné ženy. O jejich indikacích a kontraindikacích se informujte předem.
 • Dodržujte pokyny terapeuta.
 • Po masáži nezapomeňte na pitný režim.

V příštím článku ze světa thajských masáží zabrousíme do reflexologie.

Foto:
Iveta Kopicová


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra