Reklama:

Thajská masáž (XII.): Masáž během těhotenství - víc než blahodárné uvolnění

Ronnie.cz > Medicína > Regenerace

Optimálním prostředkem na uvolnění a regeneraci tělesné a duševní kondice je masáž celého těla, kterou si můžete dopřát v pražském studiu thajských masáží Shanti…

To nejlepší pro matku i dítě

Mnoho žen se masážím během těhotenství vědomě vyhýbá, protože si myslí, že by mohly negativním způsobem ovlivnit vývoj a růst plodu. Pravdou však je, že tento druh masáže se praktikuje už po staletí. Přispívá k celkovému zdraví matky a dítěte, snižuje stres, uvolňuje svalové napětí a potlačuje běžné obtíže, jako jsou bolesti zad, nohou a chodidel či napětí v ramenou. Bylo dokonce dokázáno, že jemná, tišící masáž uklidňuje aktivní a kopající děti.

Pokud čekáte dítě a přemýšlíte nad tím, jak si ulevit od fyzické a psychické zátěže, které jsou s obdobím těhotenství spojeny, neváhejte navštívit studio Shanti - www.massageshanti.cz. Tady se Vám bude věnovat tým zkušených, certifikovaných terapeutů, kteří masáž přizpůsobí vašemu aktuálnímu stavu a potřebám.

Tišící masáž celého těla

Samotná procedura je založena na uklidňující masáži celého těla. Ta je zaměřena na již zmiňovanou relaxaci, uvolnění, zlepšení lymfatického a krevního oběhu. Její technika vychází z filosofie tradiční thajské masáže, o které jsme již psali. Procedura se provádí jemnými pohyby a tlaky na jednotlivé energetické body těla v několika polohách - sed, klek s opřením o polštáře nebo leh na boku, které jsou pro ženu pohodlné a respektují délku těhotenství. Během prvních dvaceti týdnů těhotenství je kromě uvedených poloh dovoleno masáž provádět také v lehu na zádech. Po tomto období by váha plodu v této pozici mohla omezit krevní oběh.

Intenzita a blahodárné účinky působení masáže jsou zvýrazněny příjemným intimním prostředím a bylinkovým olejem, který zvláčňuje pokožku a dodává jí potřebné minerály a vitamíny.

O hormonální regulaci a snížení otoků

Nezapomínejte také na fakt, že pravidelnou masáží přispíváte k regulaci hladiny hormonů, která se během těhotenství výrazně mění. Klinické studie provedené v posledních deseti letech ukázaly, že ženy, které chodily v průběhu těhotenství pravidelně na masáž, měly sníženou hladinu stresových hormonů a lepší imunitu, což vedlo k nekomplikovaným porodům a silnější imunitě novorozenců.

Pravidelnou masáží bojujete také proti nepříjemným otokům kloubů. Ty jsou způsobeny sníženou cirkulací krve a vody a tlakem plodu na velké cévy dělohy. Masáží stimulujete lymfatický systém, čímž podpoříte transport odpadních produktů buněčného metabolismu z tkání a organismu.

S masáží můžete začít v jakémkoliv období těhotenství. Před její aplikací se však poraďte se svým lékařem. V zahraničí je masáž součástí běžné prenatální péče.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra