Reklama:

Thajská masáž (IX.):
Masáž prstů a rukou

Ronnie.cz > Medicína > Regenerace

Absolutní lehkost

Masáž dlaní a prstů patří do oblasti reflexní terapie. Její princip a účinky se shodují s masáží chodidel, o které jsme již psali. Tento druh procedury můžeme vřele doporučit každému, kdo žije v časovém a psychickém stresu a je citlivý na svá chodidla…

Dlaně jako obraz našeho těla

Dlaně většinou symbolizují čáry života a umění věštby. V oblasti alternativní medicíny však představují významný prostředek, pomocí kterého můžeme diagnostikovat nemoci, potíže a blokace, které narušují duševní a fyzickou harmonii.

Podobně jako chodidla jsou i dlaně vybaveny nespočetným množství reflexních bodů propojených s naším tělem, včetně vnitřních orgánů. Na pravé dlani se nachází mapa pravé části těla. Levá dlaň zobrazuje levou část těla.

Masáž neboli cílený tlak na reflexní body ovlivňuje stav a kondici jednotlivých orgánů. Typickým příkladem je prostor mezi palcem a ukazováčkem. Masáž tohoto bodu zmírňuje únavu, bolesti zubů, hlavy a ramen.

Svěřte se do rukou odborníků

I když masáž prstů a rukou patří k vyhledávaným druhům terapie, ve skutečnosti najdete jenom pár studií, které ji nabízí. My jsme ji měli možnost vyzkoušet v pražském studiu thajských masáží Shanti.

Masáž má jemný, relaxační charakter. Provádí se vleže na zádech. Thajská terapeutka při masáži používá speciální bylinnou esenci obsahující eukalyptus. Ta ruce ještě více uvolní a zároveň ošetří. Terapeutka na jednotlivé reflexní body působí tlakem svých prstů. Nejdříve velmi pečlivě propracuje oblast dlaní a prstů, pak následuje hřbet rukou a oblast zápěstí.

Masáž má uklidňující charakter a je doplněna o protahovací cvičení, které uvolní případnou ztuhlost či blokády. Celá procedura trvá třicet minut a je ukončena celkovou relaxací. Po masáži Vám personál studia Shanti nabídne drobné občerstvení a výtečný čaj z čerstvého zázvoru.

Značka: Rychlý život

Masáž je vhodná pro všechny, kteří hledají rychlé a efektivní uvolnění. Zároveň ji doporučujeme jako náhradní alternativu klasické reflexní masáže chodidel, nebo jako masáž doplňkovou, která se dá propojit s jakýmkoliv jiným typem masáže.

V příštím článku o thajských masážích si povíme o aroma masáži pro dva.

Foto:
Iveta Kopicová


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra