Reklama:

Thajská masáž (IV.):
Reflexní masáž

Ronnie.cz > Medicína > Regenerace

Reflexní masáž - relaxace pro fajnšmekry

Reflexologie, tak jako tradiční thajská masáž (o které jsme již psali), pracuje se silami a schopnostmi lidského těla, které má přirozený sklon k hojení a uzdravování. Její filosofie je založena na aplikaci tlaku na určitá místa, která se nacházejí na chodidlech, rukou a uších. Reflexní masáž ovlivňuje činnost vnitřních orgánů a systémů, čímž přispívá k celkovému zlepšení zdravotního stavu.

Přirozená terapie ověřená
generacemi

Kořeny reflexní masáže pocházejí z dob dávných civilizací starověkého Egypta, Indie a Číny. Léčitelé, kteří ji praktikovali, věřili, že podrážděním určitého bodu je možné zaměřit energii těla určitým směrem a napomoci tak léčení tělesných onemocnění včetně psychických problémů.

Povědomí o léčebných technikách Východu, ke kterým patří také reflexologie, přinesli do Evropy dobrodruzi a cestovatelé, jako byl Marco Polo. První zmínky o tomto druhu terapie se u nás objevily v období 16. století.

Reflexní terapie, jak ji známe dnes, se vyvinula na počátku 20. století, když americký lékař William Fitzerald rozpracoval systém tlakových bodů. Kolem roku 1913 pak sestavil „terapii zón“.

Podle zónové terapie Dr. Fitzeralda je celé tělo rozděleno do podélných zón neboli energetických kanálků, které probíhají celým tělem a jsou ukončeny na chodidlech a rukou. Jakoukoliv část těla lze stimulovat tak, že se zatlačí na odpovídající reflexní místo chodidla.

Teorie energetických zón byla dále rozvinuta následovníky Dr. Fitzeralda, včetně Eunice Ingramové, která zpracovala schémata, jež „zmapovala“ plosky, boční strany a horní strany chodidel, a označila umístění reflexních bodů pro každou část těla.

Účinky

Reflexní terapeuti zastávají názor, že všechny části lidského těla spojuje dohromady proud energie, která proudí směrem dolů - od hlavy k patám - a protéká přitom deseti zónami. Při nemoci nebo jiném problému v organismu se tyto kanály ucpávají a tok energie se narušuje. Masáží bodů na chodidlech a rukou se tyto blokády uvolňují, čímž se energii umožní opět volně proudit a obnoví se tak rovnováha. Ta nakonec vede k relaxaci, zlepšení oběhu a zmírnění nepříjemných příznaků.

K úlevě většinou dochází okamžitě, avšak zlepšení déletrvajících nemocí si vyžaduje určitý čas, neboť uzdravování začíná v hlubší úrovni.

Reflexní masáž na thajský způsob

Masáž chodidel patří k nedílné součásti thajských masáží, jejichž původem je Čína. Základním specifikem tohoto stylu terapie je, že thajský masér při tlaku na jednotlivé reflexní body využívá dřevěnou hůlku, nikoliv přímý tlak prstů jako u evropského stylu masáže.

Hůlka zvyšuje účinek, intenzitu a hloubku tlaku na reflexní body a zároveň přesněji lokalizuje vzniklý zdravotní problém. Každý terapeut používá své osobní hůlky, které se vyrábějí ručně z exotického dřeva. Pokud chce terapeut maximalizovat účinky terapie, na hůlku aplikuje speciální emulzi z eukalyptu, který pomocí tlaku snadno pronikne do hloubkových tkání jednotlivých bodů.

K dalším specifikům thajské masáže chodidel patří metoda protahování. Ta je zaměřena na lepší stimulaci bodů a výraznější prokrvení a uvolnění chodidel.

Průměrná délka masáže je šedesát minut. Masáž se vykonává v lehu na zádech a je ukončena asi desetiminutovou reflexní masáží rukou a jemnou masáží ramen.

Proč byste měli tuto masáž vyzkoušet, neboli účinky thajské masáže chodidel na náš organismus:

  • zlepšuje krevní oběh a odstraňuje toxiny z celého těla
  • stimuluje lymfatický systém
  • posiluje imunitní systém
  • snižuje ztuhlost svalů, zvyšuje flexibilitu
  • odbourává menstruační potíže
  • zrychluje fyzické uzdravení
  • odbourává stres
  • zlepšuje kvalitu spánku
  • rozjasňuje mysl

Blahodárné účinky masáže můžete vyzkoušet v pražském studiu Shanti, které se specializuje na thajské masáže. Kromě vysoké úrovně služeb a milého personálu je studio vybaveno nádherným interiérem, který výrazným způsobem podtrhuje atmosféru každé masáže a přispívá k celkovému uvolnění a relaxaci.

V příštím článku ze světa thajských masáží se budeme věnovat sekci "beauty", tedy kávové masáži,
která bude zajímavá zejména pro ženy (ale samozřejmě nejen pro ně). Je určena pro zpevnění postavy,
proti celulitidě a striím, je vhodným doplňkem při snaze o štíhlou linii.

Foto:
Iveta Kopicová


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra