Reklama:
Lískooříškový krém 1+1
Skladem posledních 43 ks. Více zde.

Regenerace (XXII.): Vlhké
zábaly s přísadou

Ronnie.cz > Medicína > Regenerace

Přísadové zábaly mají své pevné místo v regeneraci, relaxaci a léčbě. Přísady zábalů mohou být např. odvary nebo výluhy z rostlin a plodů, vonné esence éterických olejů nebo také přírodní aromatické látky jako např. čokoláda, med, skořice... Podle použité přísady můžeme tyto zábaly rozdělit na léčebné a relaxačně-kosmetické.

Léčebné zábaly

Léčebné zábaly, které mají hlavně hojivý efekt, vycházejí z dávných léčebných receptů, které používaly už naše babičky k léčení celé řady onemocnění. Jde v podstatě o vylepšení klasického Priessnitzova zábalu použitím nějaké přírodní látky. Mezi takové zábaly například patří tyto:

Tvarohový zábal

Tvaroh natřeme na kapesník a přiložíme na ošetřované místo, nejčastěji krk. Přikryjeme nebo obmotáme bavlněnou plenou a vlněnou šálou. Necháme působit přes noc. Zábal je výborný na odvádění horkosti, bolesti v krku a angínu.

Česnekovo-tvarohový zábal

Vymačkáme 5 stroužků česneku. Na pánvičce rozehřejeme lžíci olivového oleje, ke kterému přidáme česnek, tučný tvaroh a zaprášíme moukou tak, aby vznikla kašovitá hmota. Tu rozložíme na plenu nebo kapesník do požadovaného tvaru podle velikosti ošetřovaného místa. Česnekovo-tvarohovou hmotu přikryjeme ještě jednou vrstvou (česnek může být na kůži agresivní) a takto přiložíme na postižení místo. Zabalíme ošetřovanou část do fleecu, vlněné deky a udržujeme v teple (v posteli pod peřinou). Zábal ponecháme podle pocitů, nesmí pálit!!! Tento zábal je výborný na jakékoliv záněty (močový měchýř, krk, dutiny, dolní cesty dýchací, prsa...).

Zázvorový zábal

Lžičku sušeného zázvoru smícháme s dvěma lžícemi hladké mouky a vody, aby vznikla hustá kaše. Tu pak naneseme na poskládaný kapesník, který přiložíme na čelo. Překryjeme plenou a ovážeme hlavu vlněnou šálou. Necháme takto půl hodiny působit. Zábal je vhodný na ucpané dutiny a při zánětu hlavně čelních dutin.

Bramborový zábal

Na dvě vrstvy bavlněné pleny dáme nastrouhané brambory. Před aplikací na postižené místo natřeme kůži husím sádlem nebo hodně mastným krémem (prevence popálení). Přiložíme zábal, který ještě ovineme vlněnou šálou. Zábal ponecháme 20 - 60 minut, a to jen 2x denně. Tento zábal je velmi účinný při uvolňování hlenu, pro podporu vykašlávání, ale také při bolestech zad (hlavně bederní oblasti) a potížích se ztuhlou šíjí.

Pozor!!! Brambory jsou takto velmi agresivní na kůži. Zábal nesmí v žádném případě pálit, jinak hrozí nebezpečí popálení.


Shanti nabízí v prostorách s vytříbeným designem masáže mnoha druhů, které poskytují speciálně vyškolené terapeutky z Thajska s dlouholetými zkušenostmi. Svěřte své tělo a mysl naší péči, zavřete oči, poslouchejte hudbu, vnímejte svůj dech, uvolněte se a užívejte.


Regeneračně-kosmetické zábaly

Regeneračně-kosmetické zábaly jsou velmi oblíbené, a tak je jejich nabídka opravdu široká. Záleží jen na Vás, co chcete Vašemu tělu dopřát. Tyto procedury, které jsou velmi příjemné, představují intenzivní péči o naši pokožku, která je spojena s relaxací. Ta v organismu probouzí celou řadu pozitivních procesů. Použitá přísada pak podporuje a prohlubuje účinky těchto zábalů. Regeneračně-kosmetické zábaly ošetřují tělo na povrchu i zevnitř. Působením tepla dochází k lepšímu vstřebávání účinných látek z přísady do hlubších vrstev kůže, odkud jsou krevním oběhem roznášeny po celém těle.

Kromě relaxace můžeme od zábalů očekávat:

  • prokrvení, zahřátí, výživu a zjemnění pokožky
  • léčbu a prevenci celulitidy a strií
  • úlevu od bolestí svalů, kloubů a páteře
  • odvodnění a detoxikaci
  • působení na naši psychickou stránku - podpora spánku, úleva od stresu a únavy

Aplikace může být částečná, ale obvyklejší je celotělový zábal. S širokou nabídkou zábalových procedur souvisí i různé způsoby aplikací. Můžeme se tedy setkat např. s bandážováním celého těla teplým obinadlem předem namočeným v minerální vodě, s natíráním teplými oleji s vonnými přísadami a pobytem ve speciálním zábalovém obleku, s aplikačními pásy, na které je nanesena zábalová hmota, s teplou a tekutou zábalovou hmotou, která se aplikuje přímo na tělo...

Mezi nejoblíbenější regeneračně-kosmetické zábaly můžeme zařadit např. čokoládový, skořicový, medový, jogurtový, olivový nebo také třeba zlatý zábal. Zábalová procedura může být obohacena o komplexnější péči, jako je peeling, koupel nebo masáž. To už ale záleží na nabídce daného zařízení, které zábaly nabízí.

Zábaly s přísadou stojí určitě za to vyzkoušet. Už dávno se nemusí kvůli jejich aplikaci jezdit do lázní. V dnešní době jsou v nabídce snad každého zařízení, které se věnuje péči o tělo. Je to tedy velmi snadné!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 27 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra