Reklama:

Thajská masáž (VI.):
Masáž zad, šíje a hlavy

Ronnie.cz > Medicína > Regenerace

Hlava, šíje a záda patří k nejvíce zatěžovaným partiím našeho těla. Není proto divu, že trpí nejvíce…

Pryč s napětím a bolestí!

Dlouhodobá zátěž, stres, sedavé zaměstnání, nesprávná chůze… To všechno vede k napětí a bolestem v oblastech krku, ramen a zad. Pokud nejste fanouškem pravidelného cvičení, plavání nebo protahovacích technik, dané faktory můžou vést až k chronickým blokacím a bolestem. Ty pak způsobují další nežádoucí problémy, jako jsou snížená pohyblivost, nedostatečná výkonnost, neschopnost soustředění a koncentrace či zvýšená míra agrese.

Mezi nejbolestivější patří blokace v oblasti krční a bederní páteře, které jsou častokrát natolik intenzivní, že postiženého zavedou k lékaři a nakonec upoutají na lůžko.

Naštěstí existují velmi účinné masážní techniky, které nejenom dokážou léčit, ale jsou také skvělou a především přirozenou prevencí.

Vítejte v studiu Shanti

Mistrovství thajských masáží je skryto v jejich komplexnosti. Už několikrát jsme se o tom přesvědčili v pražském studiu thajských masáží Shanti, které i tentokrát nabízí kvalitní a hloubkově působící masáž, která Vás zbaví napětí a odstraní bolestivost a ztuhlost v daných partiích.

Masáž hlavy, šíje a zad patří k masážím, které se soustředí jenom na dané oblasti. Thajský terapeut se v průběhu masáže nejdříve soustředí na uvolnění daných partií a pak na jejich stimulaci a protahování. Díky přesně cíleným pohybům a práci s energií účinek masáže cítíte prakticky okamžitě.

Masáž hlavy, šíje, krční a hrudní páteře probíhá v sedu se zkříženýma nohama. Terapeut se postupně zaměřuje na ztuhlé svaly ramen, zadní oblast krku, lopatkové svaly, vrchní část páteře a linii kolem uší.

Při masáži spodní části zad ležíte na břiše a zčásti sedíte. Právě v této poloze se thajský terapeut snaží o maximální protažení a uvolnění. Masáž má suchý charakter, což znamená, že terapeut nepoužívá žádné oleje či masážní emulze.

V průběhu masáže jste oblečeni do velmi příjemného a volného úboru z ekobavlny, abyste měli co největší pohodlí a pocit dokonalé intimity, kterou podtrhuje krásný interiér studia Shanti a příjemná relaxační hudba. Masáž trvá šedesát až devadesát minut.

V příštím článku o thajských masážích se zaměříme na masáž obličeje a hlavy.

Foto:
Iveta Kopicová


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra