Reklama:
Lískooříškový krém 1+1
Skladem posledních 43 ks. Více zde.

Thajská masáž (XI.): Aroma
masáž lávovými kameny

Ronnie.cz > Medicína > Regenerace

Zdařilá variace klasické masáže

První zmínky o používání horkých kamenů v medicíně se objevily před více než dvěma tisíci lety v Číně. Léčitelé je přikládali na vybraná místa lidského těla, aby zlepšili činnost vnitřních orgánů. Tato jednoduchá a zároveň účinná terapie se velmi rychle rozšířila do Severní a Jižní Ameriky, Afriky, Indie, Egyptu a Evropy.

Blahodárné účinky vyhřívaných kamenů na lidské zdraví znovuobjevila v roce 1993 terapeutka Mary Dolores Nelson. Ta vynalezla masáž s názvem Lastone založenou na střídání tepla a chladu. Masáž prováděla čtyřiceti okrouhlými bazaltovými nebo mramorovými kameny různých velikostí, které pokládala na energetické body těla. Kameny zahřívala až na sedmdesát stupňů a podle úrovně jejich teploty masáže rozdělila do těchto kategorií: čínské - harmonizují energetické dráhy, havajské - působí na energetické dráhy a svalové partie zároveň a podle amerických indiánů - se zaměřením na svalstvo a relaxaci.

Poznejte účinky lávových kamenů!

Lávové kameny odstraňují z těla negativní energii, eliminují bolesti svalů, zlepšují krevní a lymfatický oběh, detoxikují tělo a tonizují pokožku.

V kombinaci s aromatickou masáží celého těla, kterou nabízí pražské studio thajských masáží Shanti a o které jsme již psali, představuje dokonalou relaxaci navozující pocity úlevy a uvolnění. Masáž doporučujeme při léčbě různých nemocí a psychických problémů, jako jsou bolesti zad, špatný krevní oběh, bolesti kloubů, stres, úzkost, napětí, nespavost nebo deprese.

Pokud se rozhodnete studio Shanti navštívit a nemáte jistotu, zda je tato masáž pro Vás vhodná, raději se poraďte se svým lékařem.

Jak se masáž provádí

Masáž lávovými kameny se provádí vyhřívanými, hladkými, plochými kameny, které thajská terapeutka postupně umísťuje na klíčové body těla. Terapeutka může kameny také držet a použít je k masáži určité oblasti těla.

Horké kameny jsou vyrobeny z čediče, který je bohatý na železo a dobře udržuje teplo. Samotné oblázky jsou ponořeny do vody, zahřívané v elektrické topné lázni, dokud se nevyhřejí na požadovanou teplotu.

Terapeutka kameny umísťuje na energetické body páteře, do dlaní rukou nebo mezi prsty. Teplo kamenů příjemně ohřívá a uvolňuje svaly, což terapeutovi v případě potřeby umožňuje při masáži použít hlubší tlak.

Teplo z horkých kamenů zlepšuje krevní oběh a zklidňuje nervový systém. Masáž okamžitě obnovuje rovnováhu těla a mysli.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra