Reklama:

Floating - relaxace
jako z Mrtvého moře

Ronnie.cz > Medicína > Regenerace

Chcete se vznášet a relaxovat? Zkuste floating. V dnešním článku Vás chceme seznámit se zajímavou vodoléčebnou procedurou, která Vám umožní další způsob regenerace.

Voda a izolace od vnějších podnětů

Poprvé tuto proceduru zavedl psychiatr John C. Lilly. Tento lékař zkoumal, jak tělo a mozek reaguje, je-li organismus zbaven okolních podnětů. Při svých experimentech zjistil, že jestliže je tělo i mysl bez zvukových podnětů, dochází k hluboké relaxaci, klidu a odpočinku. Tělo je uvolněné, ale mysl bdělá. O tom, že voda má relaxační a regenerační účinky, se ví již dlouho. John C. Lilly tyto poznatky využil a zapracoval je do výzkumu. Díky jeho poznatkům tak dnes máme ojedinělý způsob relaxace a další možnost, jak udělat něco pro své zdraví.

Princip floatingu

Relaxace probíhá v tzv. floatingovém tanku, ve kterém je teplý přesycený solný roztok, který svojí vysokou hustotou připomíná vodu Mrtvého moře. Toto v podstatě beztížné prostředí Vaše tělo nadnáší.

Podstatou floatingové relaxace je skutečnost, že Vaše tělo nemusí „bojovat“ s gravitačním polem a můžete tak dopřát Vašemu tělu maximální relaxaci a uvolnění. Pobyt ve floatingovém tanku je jedinečný zážitek. Vaše tělo se opravdu vznáší, žádná část těla se ničeho nedotýká ani není nikde položená. Prostě si ležíte v měkké a poddajné vodě bez zatnutých svalů, aniž byste se potopili pod hladinu.

Relaxační tank připomíná tvarem velké vajíčko, do kterého se můžete zavřít a zajistit si tak naprostý klid. Součástí vybavení tohoto zařízení je i vířivka, světlo, madla a relaxační hudba. Všechny doplňky si ovládáte sami podle Vašich potřeb a pocitů. Procedura trvá zhruba hodinu.

Co floating nabízí


Floating v body & mind centru Areté
Floating je příjemné spojení teplé vody, minerálních látek obsažených v soli, beztížného plutí těla na hladině, uzavřeného prostoru, relaxační hudby a vířivky.

Kombinace těchto léčebných procedur působí blahodárně na celé Vaše tělo.

Přínos pro tělo

Jak jsme se už zmínili, floating díky vysoké koncentraci soli ve vodě tělo nadnáší a zajišťuje tak maximální uvolnění svalstva. Voda dosahuje 37°C a teplota je po celou dobu procedury stabilní. Teplá voda prohřívá celé tělo, dochází k většímu prokrvení, které urychluje odplavování odpadních látek. Teplo také uvolňuje ztuhlé svalstvo a klouby. Pokud si v tanku zapnete vířivku, dochází ještě k dokonalé masáži celého těla vodními proudy.

Dalším přínosem je stimulace krevního oběhu a stabilizace krevního tlaku. Minerální látky výborně působí na regeneraci kůže a na dýchací cesty.

Přínos pro mysl

Pobyt ve floatingovém tanku nám může poskytnout naprostou izolaci od okolí. Ta způsobuje hlubokou relaxaci, klid a odpočinek. Někdo přirovnává tyto účinky k účinkům meditačních technik.

Účinky

  • absolutní relaxace mysli
  • redukuje únavu
  • odstraňuje stres a deprese
  • relaxace a regenerace po fyzické námaze
  • urychluje hojení ran
  • působí na chronická kožní onemocnění (lupénka, ekzémy, alergie, záněty kůže)
  • působí hlavně na pohybový aparát (zlepšuje stavy po operacích, působí na ztuhlé svalstvo)

Kdy se floatingu vyhnout

Floating je dobře snášen a pro své účinky má široké možnosti použití. V žádném případě se ale koupel nedoporučuje při otevřených poraněních a chirurgických ranách, při plísňových onemocněních a při akutních kožních problémech.

Kdy floatingu využít

Tato procedura je vhodná zejména u postižení pohybového aparátu, jako jsou přetížené a namožené svaly, ztuhlé klouby, onemocnění páteře (ischias, artróza, bolesti páteře) nebo pooperační a poúrazové stavy.

Výborná je zkušenost při léčbě některých kožních onemocnění (lupénka nebo atopický ekzém). Pomáhá pacientům s depresemi, stresem, únavovým syndromem a neurózami. Floating je možné použít i v případě neakutních dýchacích onemocnění.

Účinky floatingu je možné zvýšit nebo podpořit i dalšími procedurami, hlavně masážemi, ale také fyzikální terapií (magnetoterapie, laser) nebo rehabilitací.

Vyzkoušejte tedy floating a užijte si lehkost relaxace.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.08.21:42RANDO - ...asi tak, ako v mŕtvom mori... aj tam sa kúpu....ale asi..
16.08.20:59RavenStalker - To musí klient radostí doslova řvát
16.08.18:02RANDO - Mŕtve more má koncentráciu solí 35% (35kg soli - hlavne so..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra